KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12191387
*
nr 1219 1387
Ossian Elgström
(1883-1950), Sverige
Etsning, "Koljok blöder näsblod". Motivet: 28x21
Ossian Elgström, svensk målare född 1883, död 1950.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 20:49:57
- Konstnär/Designer
Ossian Elgström
Ossian Elgström, svensk målare född 1883, död 1950.
Läs mer om Ossian Elgström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik ossian elgström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
*
Ossian Elgström
Ossian Elgström, svensk målare född 1883, död 1950.
Läs mer om Ossian Elgström
nr 1219 1387
Ossian Elgström
(1883-1950), Sverige
Etsning, "Koljok blöder näsblod". Motivet: 28x21
Ossian Elgström, svensk målare född 1883, död 1950.
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Konstnär/Designer
Ossian Elgström
Ossian Elgström, svensk mÃ¥lare född 1883, död 1950.Läs mer om Ossian Elgström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik ossian elgström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06



